Loading…
Beskidach

Turystyka w Beskidach. Gdzie zacząć?

Beskid Sądecki, w województwie małopolskim, jest oddalonym pasmem górskim z wzgórzami pokrytymi dużymi pasmami lasów pierwotnych. Rozciąga się na południe przez granicę słowacką, którą można pokonać podczas pieszych wędrówek. Jest pełna malowniczych miasteczek i wiosek rozrzuconych wzdłuż strumieni w wielu dolinach. Jest to również dom dla wielu dzikich zwierząt i roślin, takich jak lisy, dziki, węże (w tym żmije), rysie, jelenie, a nawet niedźwiedzie (chociaż nigdy nie słyszałem o kimkolwiek, kto spotkał niedźwiedzia).

Teren nie jest tak popularny i turystyczny jak region Tatry leżący u stóp Zakopanego. Jeśli chcesz, aby całkowicie oderwał się od cywilizacji, wybierz szlaki Beskidu Sądeckiego, będziesz miał okazję zrozumieć, jak bardzo my, ludzie i nasza nowoczesna cywilizacja znaczymy w porównaniu z olbrzymią naturą. Nie ma ludzi, miast, tylko nieskończona przestrzeń.

Zwiedzanie szlaków leśnych, wypróbowanie lokalnych, ekologicznych potraw i odkrywanie tradycji, które powoli przemieszczają się przez nowoczesny styl życia, dają niezapomniane przeżycia i pozwalają wejść w inny świat, świat przeszłości, kiedy ludzie żyli w całkowitej harmonii z przyrodą.

Jak dotrzeć do Beskidu Sądeckiego

Beskidach

Prawie wszyscy zagraniczni przybywający do Małopolski przyjeżdżają do stolicy kultury Krakowa. Kraków to niesamowite miasto. Kraków jest bramą do niezliczonych atrakcji regionu, takich jak m.in. słynny obóz koncentracyjny Auschwitz, Kopalnia Soli w Wieliczce oraz Zakopane i Tatry. Z głównego dworca kolejowego w Krakowie można łatwo dotrzeć do Beskidu Sądeckiego, biorąc jeden z często poruszających się autobusów lub pociągów do miasta Nowy Sącz, centrum Beskidu Sądeckiego. Opłata wynosi tylko około 5 EUR / 6,60 USD. Podróż trwa około 2,5 godziny.

Tanie bilety w ten sposób oznaczają, że możesz zaoszczędzić pieniądze i wydać je na inne rzeczy. A nawet jeśli nie masz pieniędzy, nadal możesz korzystać z kasyna online, gdy odpoczywasz podczas wędrówki. Ponieważ kasyna online oferują darmowe spiny dla nowych graczy!

Wędrówki Na Beskidach

Beskidach

Szlaki są połączone i można rozpocząć wędrówkę z Nowego Sącza, Piwnicznej lub pobliskich wiosek. Łabowska Hala to góra, która leży pomiędzy Nowym Sączu i Krynicą, a jeśli zmierzasz do Krynicy przez góry, jest idealnym miejscem na odpoczynek. Obszar zalesiony jest ogromny i rozciąga się na mile, przekraczając granicę polsko-słowacką, ważne jest, aby śledzić szlaki, które są zaznaczone na drzewach, starannie, w przeciwnym razie łatwo jest zgubić.

Wzgórza są strome, ale idealne na wędrówki. Znaki cywilizacji znikają i tylko ty i natura. Po godzinie chodzenia drzewa jodłowe ustępują miejsca bukowi z pięknymi, srebrnymi pniami. Plasterki zalesionych obszarów różnego rodzaju przeplatają się z polanami leśnymi. W sierpniu trawa rosnąca na polanie staje się złotą, a cały kwiat wrzosowiska tworzy niesamowity pokaz kolorów.