Loading…
wędrować pieszo

Najlepsze wskazówki dotyczące wędrówek, które musisz znać, aby przeżyć

Noś odpowiednie buty i skarpetki

Bolesne stopy mogą zrujnować wędrówkę. Zainwestuj w wysokiej jakości obuwie turystyczne i skarpetki. Nie oznacza to ciężkich skórzanych butów, istnieje wiele „lekkich wędrowców”, które wymagają niewielkiego włamania w porównaniu ze starymi butami turystycznymi, od których zacząłem.

Nie skąp w skarpetkach i dla dobra dobroci …

Bez bawełny!

Skarpetki wełniane lub syntetyczne są drogą do zrobienia. Również na wszelki wypadek zapakuj blistry. Mówienie o komforcie stóp – brak tego może zrujnować nie tylko wycieczkę, ale także czas w domu. Na przykład, jeśli chcesz grać w kasynie online, chcesz to zrobić w zaciszu swojego domu. Na tej stronie znajdują się najlepsze gry kasynowe, ale będziesz mógł skupić się na nich tylko wtedy, gdy masz ciepłe skarpetki i kapcie.

Sukienka na sukces wędrować pieszo

Gdy twoje stopy pozostaną już załatwione, odpowiedni ubiór jest kluczem do wygody podczas wędrówki. Pomiń w bawełnę wszystko, staje się wilgotne i pozostaje w ten sposób, pozostawiając uczucie lepkości i powodując otarcia. Zamiast tego idź na syntetyki. Aby łatwo dostosować temperaturę i pogodę, nosić warstwy, które można dodać lub przelać w razie potrzeby. Wreszcie, spakuj dodatkową ciepłą warstwę poza to, co myślisz, że będziesz potrzebować, najlepiej coś, co zablokuje również wiatr.

Zdecyduj się

Kiedy po raz pierwszy wejdziesz na szlak, możesz poczuć się jak biegnący naprzód jak bohater. Jednak jeśli nie zajmiesz się tempem, będziesz zerem pod koniec dnia. Zamiast tego wybierz tempo, które możesz utrzymać przez cały dzień. Na początku może wydawać się to trochę niezręczne, ale po kilkunastu minutach, szczególnie pod górę, będziesz zadowolony, że zaoszczędziłeś energię.

 wędrować pieszo

Powiedz komuś, gdzie będziesz

Ważne jest, aby ktoś, kto nie jeździł na wędrówce, znał plan podróży i o której godzinie się martwić, i wezwać pomoc. Uwaga Nie powiedziałem „kiedy się spodziewasz”. „Czas zmartwień” może trwać kilka godzin później niż planowane zakończenie, aby umożliwić powolne wędrówki,

niesamowite widoki, a może bolesną kostkę powodującą opóźnienie. Inną opcją jest posiadanie urządzenia awaryjnego, takiego jak tracker SPOT, który umożliwia wezwanie pomocy w nagłych wypadkach przez satelitę. Jedno zastrzeżenie, urządzenia takie jak SPOT nie są wymówką, aby uchylać się od odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo osobiste – są one kopią zapasową.

Zapakuj 10 podstawowych rzeczy

 wędrować pieszo10 podstawowych elementów stopniowo przeniesiono z listy pozycji do listy systemów. Są to systemy, które należy pakować, aby zachować bezpieczeństwo na świeżym powietrzu, w tym przed potencjalnym zagrożeniem z dnia na dzień. W zależności od długości i oddalenia wędrówki rozwiń lub zminimalizuj każdy system. Na przykład podczas krótkiej letniej wędrówki w pobliżu usług, zwarty koc awaryjny powinien być w porządku. Jednak odległa wędrówka zimowa wymagałaby czegoś bardziej rozbudowanego.